Malkara Belediyesi Nisan 2024 Dönemi Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk’ün başkanlığında 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 9 Nisan 2024 Salı günü saat 11.00’de Belediye binasındaki Meclis Odasında gerçekleştirildi.

Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk tarafından Hükümet Önünde Atatürk Anıtına çelenk sunulması, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısına başlanıldı.

2024 Nisan Dönemi Meclis toplantısında 19 gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı, komisyon kararlarına ait dosyalar meclise sunuldu. Değerlendirilmesi gereken gündem maddeleri ise görüşülmek üzere ihtisas komisyonlarına havale edildi.

Komisyon Üyeleri Seçildi

Belediye Meclis Kâtipliğine Fatma Süerden Köse ve Kamuran Kınay, Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner ve 2. Başkan Vekili Saim Özden, Encümen Üyeliğine Sami Adalı ve Hamiyet Kurban, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliğine Sunay Sezgin, Ersin Öztürk Kamuran Kınay, Seda Akçay Soğancı ve Hasan Simen, İmar Komisyonuna Hüseyin Vasfi Güner, Ahmet Tezcan, Mehmet İren, Bülent Kırmızı ve Hayati Akgümüş, İçkili Yer Bölgesi Tespit Komisyonuna İlhan Önen, Afşin Turan, Kamuran Kınay, Aycan Karakır ve Yılmaz Küçük, Kırsal Hizmet ve Mera Islah Komisyonuna Saim Özden, Afşin Turan, Uygar Engin, Uğur Eker ve İsmail Özcan, İçişleri Komisyonuna Sermet Gülcivan, Ersin Öztürk, Ahmet Tezcan, Seda Akçay Soğancı ve Aycan Karakır, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Meclisine Hamiyet Kurban, Marmara Belediyeler Birliği Meclisine Fatma Süerden Köse, Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği Meclisine Hüseyin Vasfi Güner, Umut Öge, Trakya Belediyeler Birliği Meclisine Sermet Gülcivan ve İlhan Önen, Tarihi Kentler Birliği Meclisine Sunay Sezgin seçildiler.

Meclis Toplantısında Malkara Belediye Başkanı Nergiz Karaağaçlı Öztürk; “İlk meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Komisyona seçilen meclis üyesi arkadaşlarımıza ve tüm meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”diyerek düşüncelerini belirti.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x