Sevilen aksiyon oyununun sonunda filmi geliyor!

Avalanche Software tarafından ilki 2006’da olmak üzere yayınlanan Just Cause oyun serisi, nihayet beyaz perdeye taşınıyor ve filmi oluyor. Oyun serisinin kahramanı gizli ajan Rico Rodriguez, bir adayı ya da takımadayı fethederek zalim liderleri devirme görevini üstleniyor.

10 yıllık bekleyiş sona eriyor: Just Cause filmi geliyor

Just Cause filmi, 10 yıldan fazla süren bekleyişin ardından nihayet hayata geçiyor. Universal Pictures, bu projeyi üstlenerek Super Mario Bros. ve Five Nights at Freddy’s gibi başarılı film uyarlamalarının ardından Just Cause’a da el attı.

Filmin yapımcıları Kelly McCormick ve David Leitch, 87North şirketleri altında projeye liderlik ediyor. Daha önce Bob Odenkirk’in başrolünde olduğu Nobody ve Ryan Gosling ile Emily Blunt’ın rol aldığı The Fall Guy filmlerini üreten ekip, Just Cause filmi için de büyük umut vaat ediyor.

Filmin yönetmen koltuğunda ise Porto Riko’lu yönetmen Ángel Manuel Soto oturuyor. Soto, belgesel ve kısa filmlerden Hollywood’a Blue Beetle filmiyle geçiş yaparak dikkatleri üzerine çekmişti. Bu ekibin bir araya gelmesi, Just Cause’un film uyarlamasının potansiyelini artırıyor. Ancak, filmin nasıl şekilleneceği ve başrol Rico Rodriguez’i kimin oynayacağı henüz netleşmiş değil.

Just Cause serisi, ilk olarak 2006 yılında piyasaya sürüldü ve o dönemde geniş açık dünyası ve 300’den fazla yan görevi ile dikkat çekti. Oyun, Grand Theft Auto’nun bir kopyası gibi görünse de zamanla kendi kitlesini oluşturmayı başardı. 2010’da çıkan Just Cause 2, popüler kanca mekaniği ve yıkılabilir binaları ile serinin çıtasını yükseltti.

Just Cause 3 ve Just Cause 4, açık dünya oyun türünün Assassin’s Creed gibi diğer büyük yapımlarla rekabet edememesi nedeniyle eleştirmenlerden beklenen ilgiyi görmedi.

Buna rağmen Just Cause’un sinemaya uyarlanma potansiyeli her zaman var oldu. Uzun yıllar süren mücadelelerin ardından, Universal Pictures’ın bu projeyi sahiplenmesi hayranları heyecanlandırdı. Eğer doğru kadro ve yönetimle hayata geçirilirse, Just Cause filmi aksiyon dolu sahneleriyle izleyicilere unutulmaz anlar yaşatabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x